KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tryck 6354575
nr 635 4575
Nils von Dardel
(1888-1943), Sverige
Tryck, efter Dardel, 30x21
Kondition: nagg
Nils von Dardel, född 1888, död 1943, svensk målare och tecknare.
Utrop:
100 kr
måndag 19 april 2010
Nils von Dardel
Läs mer om Nils von Dardel